Jak správně vybrat kvalitní matraci do ložnice a na co si dát při výběru pozor?

Kvalitní matrace je zárukou zdravého spánku, a také pohodového probuzení. Jak se ale vyznat v nepřeberné nabídce matrací, které jsou každým výrobcem označené jako nejlepší a nejkvalitnější? Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor, abyste z obchodu odcházeli spokojeni a především s tou pravou matrací pro vás i vaší postel!

 

Široká paleta možností

Matrace není jen stylovým doplňkem, který zkrášlí vaši ložnici. Správně vybraná matrace vám bude sloužit dlouhá léta, proto si na výběru dejte opravdu záležet. Nepodceňujte pečlivou přípravu (občas to vyžaduje samostudium na internetu) a vyčleňte si dostatek času na výběr, popřípadě odzkoušení matrace přímo v obchodě. Matrace totiž obsahuje řadu prvků, které na sebe dokonale navazují, aby se přizpůsobily vašemu tělu a splnily tak vaše nejvyšší požadavky na kvalitu a pohodlí. Máme pro vás pár tipů, jak si vybrat dokonalého „postelového parťáka“! 

 

Nejdůležitějším faktorem je tvrdost matrace

Hledáte ideální matraci do vaší ložnice? Zaměřte se na tvrdost matrace! Proč? Tvrdost neboli tuhost je naprosto zásadním parametrem, který byste měli řešit jako první. Nejvhodnější tvrdost závisí zejména od vaší hmotnosti, dále od polohy spánku, preference a věku. K označení tvrdosti matrace se používá symbol T, případně symbol H (podle anglického slova „hardness“ – tvrdost). Nejčastěji se uvádějí 4 stupně tvrdosti. Matrace H1 nebo T1 označuje měkkou matraci a je vhodná pro lidi s hmotností do 60 kg, T2 středně měkkou matraci vhodnou pro osoby s váhou od 50 kg do 80 kg , T3 středně tvrdou pro osoby s váhou od 80 kg do 100 kg a T4 tvrdou pro osoby s váhou nad 100 kg.

 

Jak si správně vybrat? Vyzkoušej si matraci přímo v obchodě!

Možná jste to viděli jen v reklamách, ale opravdu nejlepším způsobem, jak si vybrat pro vás nejlepší matraci, je ji vyzkoušet. Pohupování nebo posedávání na matraci nestačí, rovnou si na ní lehněte a chvilku si odpočiňte, abyste zjistili, zda se cítíte komfortně, nebo vám je ležení nepříjemné. Matrace totiž plní svou stoprocentní funkci pouze pokud na ní ležíte. Nebojte se poprosit partnera, kamaráda nebo děti, kteří s vámi nakupují, nebo dokonce zaměstnance prodejny (pokud vám to samozřejmě nedělá problém), aby vložit ruku pod vaše záda. Pokud lze ruku jednoduše umístit pod záda, znamená to, že je matrace příliš měkká, poohlédněte se po něčem tvrdším. Pokud ruka nejde strčit pod záda pro změnu vůbec, matrace je příliš tvrdá. Optimálně byste měli cítit lehké pnutí během vkládání ruky pod vaše záda.

Výběr se řídi i polohou během spánku

Pří výběru matrace zohledněte i vaši oblíbenou polohou během spánku. Proč? Různé pozice během spánku zatěžují jiná místa a vyžadují jinou úroveň podpory. Pokud rádi ležíte na zádech nebo na břiše, zatěžujete tak matraci rovnoměrně, měli byste zvolit matraci latexovou, klasickou pružinovou nebo pěnovou matraci s kokosovým vláknem. Pokud se v noci převalujete z boku na záda, doporučujeme se poohlédnou po termoelastických matracích, které reagují na teplotu těla a přizpůsobí se konturám těla. A ti, kteří rádi usínají na boku, by měli vybírat matrace, které jim udrží páteř v rovině. 

Jedna matrace pro oba, nebo každý zvlášť?

Chystáte si pořídit matraci do ložnice a váháte, zda si koupit jednu společnou, nebo raději hned dvě? Pokud je mezi vámi váhový rozdíl větší než 20 kg, určitě si vyberte každý svou. Každý z vás totiž potřebuje jinou tuhost matrace pro kvalitní spánek. I když vážíte podobně, dobře si rozmyslete nákup společné matrace. Pokud se jeden z vás velmi často převaluje, na jedné společné matraci je všechno cítit, i sebemenší pohyb může druhou osobu „obtěžovat“ a rušit ve spánku. V tom případě byste si měli pořídit každý svou.

 

Pružinová nebo termoelastická?

Matrace jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů, ale běžným okem to ani nepoznáte. Na první pohled se liší v podstatě jen esteticky. Pokud máte problémy s páteři, pak je moderní taštičková matrace pro vás ta správná volba. Pružiny jsou uložené v taštičce ve svém jádru a dokážou dokonale kopírovat tvar těla, zajišťují tak páteři oporu. Termoelastické matrace se zase hodí pro osoby, které se velmi často ve spánku převalují a chtějí se cítit komfortně. Pružinové matrace bonelli jsou vhodné pro lidi, kteří nemají problémy s páteří a hledají univerzální matraci za přívětivou cenu.

 

nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl