DŘEVENÉ PALANDY – PROČ SI JE VYBRAT A KTERÝ MODEL ZVOLIT?

Patrové postele umožňují optimální správu prostoru, a zaroveň jsou oblíbena nejmladšími. Majitelé malých bytů rozhodují o takovém řešení pro dětský pokoj obzvláště dychtivě. Chtěli byste dětem pořídit patrovou postel, ale nevíte jaký model si vybrat? Nejprve byste měli věnovat pozornost tomu, z jakých materiálů je postel pro děti vyrobena.    

Nejoblíbenější jsou dřevěné palandy. Proč si stojí za to vybrat a který model bude pro vás fungovat? Připravili jsme pro vás krátkého průvodce, ve kterém vám přiblížíme nejoblíbenější typy patrových posteli.

 

Dřevené patrové postele - proč stojí za to si vybrat?

 

Patrové postele zažívají v poslední letech nebývalý boom, a to není překvapující, protože mají mnoho výhod. Jsou oblíbené mezi dětmi a jsou ideálním řešením rozměrově malého dětského pokoje. Pokud máte více dětí v jednom malém pokoji, klasická patrová postel bude jistě pro vás tím pravým ořechovým.  V naší nabídce naleznete jak patrové postele pro dvě, tak i pro tři děti. Každý typ má jiné parametry a komponenty, takže se hodí jak pro předškolní děti tak i pro děti školou povinné. Mezi dostupné modely najdou svůj ideál milovníci jasných tlumených barev, dokonale ladících se stylem skandinávských interiérů a zářivých a intenzivních barev, které moc mají rádi ti nejmladší uživatelé. Stačí si jen vybrat!

 

Jak si vybrat palandu?

 

Výběr správného modelu dřevěné patrové postelí může být docela výzva. Při rozhodování o koupí konkrétního modelu palandy, stojí za to pečlivě zvážit, jaké jsou vaše potřeby a   možnosti dětského pokoje. První věcí, která vám umožní zúžit seznam možností, je určit počet a věk dětí, které budou postel používat. Dřevěné patrové postele jsou k dispozici s jedním, dvěma nebo třemi místy na spaní. Myslete i na bezpečnostní prvky jako jsou zábrany. Ty by měly být součástí každé spolehlivé patrové postele. Patrovou postel nakupujte výhradně od prověřených výrobců, abyste nakonec nekoupili zajíce v pytli.

 

Typy patrových posteli

 

Když se řekne patrová postel, většina z nás si vybaví klasickou dřevěnou palandu pro dvě děti. Jedno spalo nahoře, druhé dole. Ale to již dávno neplatí. Jednotlivé modely patrových lůžek se však od sebe výrazně liší. K dispozici jsou klasické patrové postele, patrové postele sestavené do tvaru písmene „L“, patrové postele pro tři děti, vyvýšené postele a další.

 

  • Klasická dřevená palanda

 

Klasické palandy mají dvě místa na spaní, což znamená, že jedna osoba spí nahoře a druhá dole. Přístup do horní části postele umožňuje žebřík. Patrové postele jsou obvykle vybavené praktickou zábranou chránící vaše děti před pádem. Klasické dřevěné palandy se vyznačují pevným rámem, který zaručuje odolnost a stabilitu konstrukce. Stojí za zmínku, že některé z moderních modelů paland lze rozdělit na dvě oddělené postele! V nabídce Lano Nábytek mezi klasické palandy, které lze rozdělit naleznete např. modele IGNAŚ a PATRYK.

 

  • Vyvýšené postele z masivu

 

Vyvýšená postel tzv. horní lůžko je ideální volbou pro každého, kdo má nedostatek místa v pokoji. Tím, že postel má vyvýšené lůžko, tak vásímu dítětu ve své spodní části nabízí bohatý prostor na učení, na hraní nebo na odpočinek. Mrkněte se třeba na modely TESS, MIA nebo KLARA.

 

  • Patrová postel ve tvaru písmene „L“

 

Patrové postele ve tvaru písmene L mají dvě místa na spaní, z nichž jedno je namontováno kolmo na druhé. Jak vypadá dřevěná palanda tohoto typu? Podívejte se na model DOUBLE, který je k dispozici v našem obchodě.

 

  • Dětská postel s výsuvnou přistylkou – ideální řešení pro nejmladší

 

Rozkládací postele s přistýlkou jsou skvělým řešením pro malý dětský pokoj. Díky možnosti zasunutí jedné částí pod druhou, budou mít vaše děti v pokoji dostatek místa během dne. Večer jednoduše vyjmete spodní postel a proměníte dětský pokoj v útulnou a pohodlnou ložnici. Postele s přistýlkou jsou vynikající alternativou k palandám, zejména pro malé děti, které ještě neovládají lezení po žebříku.

 

  • Patrová postel pro tři

 

Třilůžková patrová postel je ideálním a praktickým řešením do malého dětského pokoje pro sourozence. Klasická patrová postel má dvě úrovně. Ze spodní části však můžete vysunout ještě třetí lůžko! Hodí se nejen pro tři děti, ale i pro dvě. Oceníte ji zejména pokud si vaše ratolesti pozvou kamaráda na noc. Díky možností zasunutí třetí části postele, budou mít vaše děti v pokoji dostatek místa během dne. Navíc je lze v případě potřeby rozdělit na tři samostatné postele!

 

Dětská patrová postel – od jakého věku?

Každá ratolest má vlastní vývojové tempo a každé dítě potřebuje ten správný čas. A nejinak je tomu i při výběru patrové postele. Některé děti jsou připravené spát na vyvýšených palandách o něco dříve než jiné. Výrobci nejčastěji uvádějí, že jsou patrové postel vhodné pro 4 až 5ti leté děti.  Sami ale dokážete bezpečně zhodnotit, zda je vaše dítě připravené spát na patrové posteli či nikoliv. Patrové postele pro nejmenší jsou nejčastěji vybavené bezpečnostní zábranou proti pádu s různým rozestupem latěk (špruslí neboli „šprušlí“). Čím je hustota latěk (šprušlí) větší, tím je riziko pádu z postele nižší.  Pro mladší dítě, které si neví rady s žebříkem měli byste sáhnout po nižší verzi patrové postele – tj. dětská postel s výsuvným lůžkem. Je velmi praktická a hodí se i do malých dětských pokojíčků.

 

nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl