PATROVÉ POSTELE – JEJICH PLUSY A MÍNUSY

Postel je bezpochyby nejdůležitější součástí dětského pokoje. Jedině kvalitní postel může dítěti zajistit klidný spánek, který je nezbytný pro jeho vývoj. Mate-li dvě a více děti v malém pokoji, zvažujete o koupí patrove posteli, ale nejste si jistí, zda je to dobrý nápad?   V dětských pokojích jsou palandy oblíbené, protože poskytnou sourozencům dostatek soukromí a přitom neukrajují z volného prostoru pro hraní. Palandy mají řadu výhod, ale samozřejmě taky pár nedostatků. Dříve než přistoupíte k výběru patrové postele do dětského pokoje, nechte se námi inspirovat!

 

Palandy efektivně šetří prostor v dětském pokoji

 

Když se řekne patrová postel, většina z nás si vybaví klasickou dřevěnou palandu pro dvě děti. Jedno spalo nahoře, druhé dole. Ale to již dávno neplatí. Moderní patrové postele jsou ideálním řešením do malého dětského pokojíku pro jedno, dvě nebo do konce tři děti. Především v menších bytech a v rodinách s více dětmi je složité umístit do jednoho pokoje dvě nebo tři postele, z nichž každá měří na délku dva metry. Palandy mohou zajistit nanejvýš efektivní využití prostoru. V jediné konstrukci je místo pro spaní, hry i uschování věcí a hraček a z pokoje zůstává zachováno maximum volné plochy. Z toho důvodu mnoho rodičů stále volí variantu patrové postele.  

 

Úspora místa v jednolůžkovém pokojí

 

Pokud máte jedináčka v malém dětském pokoji, pak jednolůžková vyvýšená postel, tzv. horní lůžko v kombinaci se stolem či skříní bude pro vás ideálním řešením. Stojí také za zvážení koupě dvoulůžkové palandy pro jednolůžkový dětský pokoj, pokud plánujete v blízké budoucnosti rozšířit rodinu, nebudete si muset po příchodu mladšího sourozence na svět kupovat další postel. Dokud mladší dítě není ještě připravené spát ve své posteli, mohou spodní postel používat hosté.

 

Obrovská atrakce pro děti

 

Patrové postele jsou příslibem dobrodružství, které z pokoje vašich dětí vytvoří neobyčejné místo a proto děti palandy zbožňují. Značný počet dětí považuje patrovou postel za zajímavou atrakci a ochotně spí nahoře. A občas se dokonce stává, že  se děti hádají o tom, které z nich toto místo zaujme. Palandy jsou ideálním a praktickým řešením do dětského pokoje a zároveň je to plnění dětských snů. Ať už ji pořizujete pro jedno dítě nebo pro sourozence, promění dětský pokoj v dokonalé místo na spaní i hraní.

 

Nedostatky se ale taky najdou

 

Jednou z obav bývá bezpečí. Rodiče se často obávají, že dítě spící nahoře může v noci spadnout na zem a být vážně zraněno. Dříve než se rozhodnete pořídit dětem patrovou postel, všimněte si, jak rády spí. To vám často napoví, zda jsou na patrovou postel připravené. Některé děti spí na jednom místě, jiné se neustále vrtí, mění polohu každou hodinu. Nevýhody paland pomáhá stírat pokrok ve výrobě tohoto nábytku, především lepší uzpůsobení celkové konstrukce postelí.  Vyberete-li si speciálně upravený typ pro nejmenší s dostatečnými bezpečnostními prvky, nemusíte se o svou ratolest v nocí bát. Patrové postele pro nejmenší jsou nejčastěji vybavené bezpečnostní zábranou proti pádu s různým rozestupem latěk. Čím je hustota latěk (šprušlí) větší, tím je riziko pádu z postele nižší.

 

Nižší komfort spánku

 

Jako důvod se uvádí skutečnost, že dítě spící u stropu bude dýchat vydýchanější vzduch a také je nahoře vyšší teplota, což narušuje klidný spánek. To samozřejmě může mít vliv na spánek Vašeho dítěte, nicméně pravidelné větrání je předpokladem, že tento problém částečně vyřeší. Stojí za to připomenout, že časté větrání místnosti je nezbytné pro zachovaní zdraví, bez ohledu na to, zda spíte na patrové postelí nebo ne.

Další problém, na který odpůrci palandy poukazují, je obvykle způsoben špatnou kvalitou postele. Spravná postel by měla být výrobena s kvalitního materiálu a konstrukčně navržená tak, aby dítě spící na spodní části patrové postele nebylo rušeno ani při pohybu dítěte na vrchní palandě, ani při chůzi po žebříku. Pevná postel vyrobená z dobrých materiálů by měla dětem poskytnout úplné pohodlí.

Patrové postele se nehodí pro osoby s pohybovým omezením, velkou nadváhou a starší osoby.

 

Pozor na nízký strop

 

Jednou z nevýhod paland je jejich výška, která je činí nevhodné pro pokoje s nížším stropem.  V takovém případě je třeba důkladně poměřit vzájemnou vzdálenost horní postele a stropu. Dítě, které spí na horním lůžku, musí mít dostatek prostoru, aby se mohlo na posteli pohodlně posadit.

 

Výše jsme představili nejdůležitější výhody a nevýhody palandy. Je tak ve výsledku pouze na vás, abyste zvážili všechny vlastnosti a rozhodli se, zdali je palanda zrovna ve vašem případě vhodným řešením.

Palandy jsou velmi praktické a úsporné řešení, ale je třeba dodržet určitá pravidla. Při výběru patrové postele bychom měli dbát na zvlášť kvalitní materiál a zpracování.  V případě dobrého výběru a zohlednění výšky stropu se není čeho obávat. Na trhu existuje mnoho modelů paland, které splňují nejvyšší standardy a jsou dokonale přizpůsobeny potřebám dětí. Stačí jen vybrat ten správný typ a vaše děti z toho určitě budou mít radost.

 

nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl