DŘEVENÉ POSTELE PRO DĚTI A MLÁDEŽ - PRŮVODCE NEJZAJÍMAVĚJŠÍMI MODELY

Mezi základním vybavením dětského pokoje nesmí chybět kvalitní postel. Postel by měla být pohodlná, bezpečná a funkční. Stojí to však za zmínku, že postel není jen místem k odpočinku. Správně vybraný zajímavý model může navíc zdobit interiér a stimulovat představivost vaše rastolesti. Našim cílem bylo vytvořit pro vás a vaše děti nejen bezpečný a kvalitní nábytek, ale také moderní a atraktivní prvek dětského pokojíčku.  Jak vybrat postel tak, aby byla pohodlná, bezpečná, kvalitní a aby se vám i dítěti líbila? Napsali jsme pro vás několik praktických tipů. Pomohou vám stanovit si kritéria, podle kterých byste měli dětskou postel vybírat a zároveň se zorientovat v široké nabídce na trhu.

 

Dřevěné dětské postele - proč byste si je měli vybrat?

 

O výhodách dřevěného nábytku oproti nábytku z jiných materiálů slyšíme poměrně často. Ne bez důvodu! Masivní dřevo je materiál, který opravdu něco vydrží. Postele vyrobené z kvalitního dřevěného masivu zaručují eleganci, životnost a odolnost proti poškození. Jednorázový nákup je investicí na roky! Výběrem dobré dřevěné postele pro dítě si můžete být jisti, že její konstrukce je stabilní a bezpečná.

Estetický aspekt nelze přehlédnout. Dřevo je nadčasový a univerzální materiál, který se dokonale integruje s klasickým nebo moderním řešením vnitřních prostor. Oceníte jej zejména když se rozhodnete vyměnit nábytek v dětském pokoji. Modely dřevěných postelí pro děti jsou natolik univerzální, že se bez problémů vejdou do nového uspořádání pokoje.

Bezpečnost, pohodlí a design našich posteli jde ruku v ruce s životností. Proto pro výrobu posteli používáme zejména borovicové dřevo, které je ceněné pro svou pevnost, snadné zpracování, a navíc je cenově dostupné. Našim cílem bylo vytvořit pro vás a vaše děti nejen bezpečný a kvalitní nábytek, ale také moderní a atraktivní prvek dětského pokojíčku.

 

Dřevěné postele pro nejmenší

 

Postýlka nebo kolébka nesporně patří k základnímu vybavení domácnosti s miminkem. Nejdůležitějšími faktory při výběru jsou bezpečnost, praktičnost a pohodlí postýlky. Vyberete-li si model s dostatečnými bezpečnostními prvky nemusíte se o svou ratolest v nocí bát. Na kvalitě nešetřete. Často cena napoví, zda je patrová postel vyrobená z kvalitního, tj. bezpečného materiálu. Pouze kvalitní, pevný materiál zaručí vašim dětem klidný a bezpečný spánek. Postýlky vyrobené z dřevěného masivu záručují kvalitu a stabilitu konstrukce. Na trhu existují postýlky několika základních typů:

  • postýlky s možností změny polohy matrace
  • postýlky s pevnými bočnicemi
  • postýlky se stahovacímí bočnicemi nebo s vyndavacímí přičkami

Dětské postýlky mohou být vyrobeny z masivního dřeva nebo z kombinace dřeva a MDF. V druhém případě stojí za to věnovat pozornost tomu, že rám ohrádky je vyroben ze dřeva, protože to zaručí větší trvanlivost postele. Při výběru modelu pro batole byste měli zkontrolovat, zda jsou materiály použité při výrobě bezpečné a splňují požadované normy.

 

Dřevěná postel pro batole

 

Každá ratolest má vlastní vývojové tempo a každé dítě potřebuje ten správný čas. A nejinak je tomu i při stěhování dítěte do velké postele. Správná doba, kdy je dítě zralé k tomu, abyste vyměnili postýlku za postel, přichází kolem 2 až 3 let věku. Sami ale dokážete bezpečně zhodnotit, zda je vaše dítě připravené spát na velké posteli či nikoliv.  Při nákupu jednolůžka do dětského pokoje je na prvním místě zejména bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Zdravotní nezávadnost by měl zajistit výrobce použitím vhodných materiálů a zdravotně nezávadných barev, laků. Nejlépe jsou na tom postele z masivu – mají nejdelší životnosti a poskytují nejvyšší komfort. Dřevěná postel je ideální pro alergiky. Dřevo je navíc přirozeně prodyšné a má dobré termoregulační vlastnosti. Dětské postele jsou vybavené nejrůznějšími bezpečnostními prvky, které zaručí klidný a bezpečný spánek dětem i jejich rodičům, kteří se samozřejmě o své ratolesti bojí, aby nespadly. Proti pádu během spánku chrání dítě nejen speciální zábrany, ale rovněž i dřevěné nohy s čtvercovou základnou, které poskytují mimořádnou stabilitu postele. Zaroveň stojí za to věnovat pozornost funkčnosti dětské postele. Postel s úložným prostorem vám pomůže vyřešit nedostatek místa. Vysunovací šuplíky, které jsou součástí postelí, vytvoří dostatek úložného místa pro hračky, lůžkoviny nebo jiné drobnosti. 

 

Splnění dětských snů - dřevěná palanda

 

Kdo nikdy nesnil v dětství o palandě? Obzvláště když měl sourozence! Zeptejte se vašich děti a splňte jim jejich sen. Dvoulůžkové a třílůžkové patrové postele jsou skvělým řešením do malého pokojíčku pro dvě či tři děti.

Nabídka dřevěných paland je opravdu široká a zahrnuje jak modely pro jedno ditě tak pro dva a dokonce tři sourozence! Kromě klasických paland jsou pozoruhodné také moderní upravené modely, jako jsou vyvýšené postele, tzv. horní lůžka, postele kombinované s psacím stolem, palandy ve tvaru písmene „L“ nebo dětské postele s vysouvací přistylkou. Stojí za zmínku, že v případě některých paland je možné rozdělit konstrukci na dvě nebo tři nezávislé postele. Je to dokonalé řešení, když děti vyrostou a už nechtějí dvoustupňovou postel. Ačkoli se použití dvoupatrových modelů obvykle doporučuje dětem ve věku 4–5 let, některé návrhy budou dobře fungovat i pro mladší děti.

 

Dřevená postel pro mládež

 

Rostoucí děti obvykle dávají přednost jednoduchým, „dospělejším“ modelům. Perfektním řešením v tomto případě budou klasické jednolůžka bez ochranných zábran. Zajímavým řešením jsou také modely s ozdobnými bočnicemi na třech stranách postele. Nezapomínejte, že děti ve školním věku už mají na věci svůj názor a určitě budou chtít spolurozhodovat o svém novém nábytku. Promluvte si s nimi, jak by si představovaly svůj pokoj a jaké barvy mají v oblibě. Jednolůžkové postele od Lano Nábytek jsou k dispozici v mnoha typech a barvách. Vybere si doopravdy každý. Ať už máte rádi pastelové nebo intenzivní živé barvy.  Na své si přijdou i milovníci barvy přírodního dřeva. Přinášíme moderní design nábytku, který vyrábíme v souladu s nejnovějšími trendy a preferencemi dětí. Stačí si jen vybrat!

nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl