Jak zařídit a vybavit pokojíček pro dospívající dítě? Poradíme, jak efektivně využít každý kout!

Máte doma teenagera a už je nejvyšší čas dát pokojíčku nový, „dospělácký“ kabátek? Zařizování pokoje pro puberťáka může být pěkná dřina, děti už totiž mají vlastní hlavu a rády by si  pokojíček zařídily podle sebe. Jak tedy vyhovět dítěti a jeho požadavkům a nárokům na vybavení pokoje, a zároveň efektivně využít malý prostor v dětském pokoji? Víme, jak na to! 

 

I v malém pokoji se dá „čarovat“

Než začnete s přestavbou respektive s kompletní proměnou dětského pokojíku, zeptejte se své ratolesti na názor. Společnými silami se totiž můžete dobrat k řešení a navíc strávíte příjemné a obohacující chvíle s vaším „dospělákem“. Malý prostor pokojíčku může sice trochu omezovat, ale i s malým pokojem se dají udělat velké věci. Stačí jen vědět, jak na to a vhodně vybrat nábytek. Zvolte raději multifunkční a kompaktní nábytek, se kterým využijete prostor na maximum.

Zařizujeme 1: Postel

Asi nejdůležitější součástí vybavení každého dětského pokoje je pochopitelně postel. Vzpomeňte si na sebe, postel nebyla jen na spaní, ale často jsme v ní trávili hodiny jinými aktivitami – jedli, dělali úkoly, hráli si, seděli s kamarády, četli si… a nejinak je tomu i dnes. S tím rozdílem, že současná generace postel využívá i pro práci a hraní na počítači nebo surfování po internetu. Postel by proto měla zajistit  maximální pohodlí a také zdravý a kvalitní spánek.  

Ideálním pomocníkem a výborným řešením při nedostatku místa je patrová postel s kvalitní a dobře vybranou matrací. Patrové postele jsou dostupné ve spoustě rozměrů a druhů lakovaných odstínů. Mezi moderní barvy, které si získaly oblibu mezi puberťáky, patří odstín máta, limetka nebo oranžová. Dříve než se rozhodnete pořídit patrovou postel, zjistěte, zda má daný typ úložný prostor pro uchování přikrývek a ložního prádla!  

 

Zařizujeme 2: Nábytek

Když už máte konečně vybranou postel (kterou vám potomek odsouhlasil), na řadu přicházejí další důležité součásti vybavení dětského pokoje – stůl, skříň, police a poličky, které jsou nezbytné pro uložení hraček, knih nebo jiných nezbytností vašich ratolestí. Pokud si v tomto ohledu nevíte příliš rady, doporučujeme si vybrat ze speciálních nábytkových sad a souprav, které šetří váš čas a drahocenný prostor. Nemusíte tak řešit rozměry nebo rozmístění jednotlivých kusů nábytku, zkrátka si vyberete jednu z připravených variant. Nábytek jsme vyladili tak, aby splňoval i ty nejnáročnější požadavky a přání dnešních teenegerů.

Zařizujeme 3: Sourozenci

Vaše děti sdílejí jeden dětský pokojíček? Nevadí! Pořiďte jim patrovou postel, která šetří prostor. V nabídce máme jak dvojlůžkové tak trojlůžkové patrové postele, které se v podstatě neliší od jednolůžkové palandy a nezabírají ani více místa v pokoji. Pro většinu dětí je to splněný sen. Pokud vaše děti nejsou příznivci spaní na  vyvýšené posteli, vyberte jim rozkládací dvoulůžko. Přes den se dvojlůžko tváří jako obyčejná postel, před spaním jednoduše vysunete druhou postel a máte spaní pro dvě děti vyřešené. 

Zařizujeme 4: Praktické rady a tipy

V naší nabídce najdete nábytek, který vám usnadní zařizování malého dětského pokojíčku. Šetří váš čas a drahocenný prostor. Níže najdete další osvědčené tipy pro usnadnění vybavování dětského pokoje. Na co je dobré tedy pamatovat? 

  1. Prostorné skříně

Mají vaše děti spoustu hraček, knih nebo dalších nezbytných předmětů a vás už nebaví koukat na věčně pohozené stohy a kopy přímo na koberci či podlaze? Pořiďte jim prostornou skříň, která pojme všechny jejich nezbytnosti. Skříně vám pomohou udržovat dětský pokojíček v ladu a pořádku.

  1. Patrová postel s psacím stolem

Patrová postel s psacím stolem je ideálním řešením pro malý dětský pokoj. Ve vyvýšené části se nachází prostor na spaní, pod lůžkem je psací stůl. Některé modely mají také úložný prostor, který je přímo pod postelí, psací stůl je pak umístěn kolmo k úložnému prostoru. Multifunkční dětská patrová postel je tak vhodným řešením pro menší dětský pokoj.

  1. Vyvýšená postel

Tato patrová postel je šikovným řešením do malých dětských pokojíčku. Nahoře se nachází spací prostor, pod ním je volná plocha, která je ideální k odpočinku, učení i zábavě. Netypický vzhled vnáší svěží a moderní závan do dětského pokojíčku. Uvidíte sami, jak budou vaše děti nadšené.

  1. Rohový nábytek

Rohový nábytek dokonale vyplní prázdná místa, která se v rozích místnosti obvykle vyskytují. Pomůže vám v uspořádání malého dětského pokoje.

nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl