KONTINENTÁLNÍ POSTEL – CO JE TO?

Kvalitní spánek je v dnešní uspěchané době důležitou součástí zdravého životního stylu. Mezi faktory, které ovlivňují kvalitu spánku, nejvýraznější místo stále zaujímá postel a matrace. Při hledání ideální postele pro vaši ložnici jste se při procházení různých nabídek jiště setkali s „kontinentální“ postele. Možná vás zajímalo včem se tyto postele liší od ostatních a proč získávají na stále větší oblibě? Řekneme Vám!

Složení kontinentální postele

 

Kontinentální postel se vyznačuje svým pozoruhodným a mimořádně originálním designem. Zatímco klasická postel se skládá z rámu, roštu a matrace, u kontinentální postele je to o dost složitější. Kontinentální postel se skládá z boxspringu (ang. „box“ (bedna) a „spring“ (pružina), tedy box s pružinami)) - postelové základny s pružinovým systémem, postelového čela a nožiček. Toto typické vrstvení zaručuje garanci spokojenosti z hlediska hygienického, ortopedického i relaxačního. Kontinentální postel je jako celek včetně matrací vysoká, jde o asi 60 až 70 cm, případně i více. Díky této výšce se snáze uléhá i vstává. Základnu postele tvoří spodní dřevěný rám. Kvalitu vašeho odpočinku zaručí matrace z bonelových pružin, která se nachází uvnitř tohoto rámu, a která poskytne kvalitní oporu vašemu tělu. Úplně navrch se obvykle dává ještě tzv. topper. Jedná se o několik centimetrů silnou vrchní matraci. Ke kontinentální posteli patří typické čelo, které dodává na eleganci a výjimečnosti. Na trhu jsou také v nabídce kontinentální postele s úložným prostorem, který může být přístupný z boku nebo od nohou. Takové uspořádání je praktické, pokud se potýkáte s nedostatkem místa v bytě a nutně potřebujete věci někam uložit.

Správné spojení různorodých vrstev a velká výška jsou tím, čím si Vás kontinentální lůžko získá na první ulehnutí.

Vyhody boxspringových posteli

 

Promyšlená a prověřená konstrukce je právě to, co dělá kontinentální postel vyjímečnou. Mezi nejvýznamnější výhody kontinentálních postelí jsou - výška, komfort použití, estetický vzhled a životnost.

 

- Hlavní předností kontinentálních postelí je jejich výška, kterou ocení především ti, kterým se hůře vstává z nižší postele. Díky vyšší ložné ploše ležíte dál od země, takže nevdechujete prach a další nečistoty držící se při zemi.

 

- Kontinentální postele se často používají v hotelech, penzionech a apartmánech. Ptáte se proč? Především proto, že matrace s pružinami Bonell jsou nejen pohodlné - vysoký počet pružin zajišťuje, že dokáže dokonale reagovat na zatížení v jednotlivých částech - ale také odolné proti deformacím i po mnoha letech používání.

 

- Topper zvyšuje měkkost povrchu a navíc překrývá mezeru mezi dvěma matracemi u dvoulůžkových postelí. Umožňuje snadnější údržbu postele, má snímatelný potah, který se dá samostatně vyčistit.

 

- Tyto postele jsou velmi moderní. Styl postele můžete dokonale sladit s vaším interiérem. Používají se čalounění z kvalitních materiálů (kůže, ekokůže, top látky). Potahové látky se vyrábějí v celé řadě barevných kombinací a umožňují tak z postele vytvářet zajímavý designový prvek. Prostřední a spodní matrace jsou většinou očalouněny do identické potahové látky jako čelo postele. Látkou je potažený i samotný rám postele.

 

Kontinentální postele jsou určeny pro náročné zákazníky, kteří kladou důraz na kvalitní spánek i dokonalý design. Kombinace variabilních a osobitých designů s komfortem ležení je důvodem, proč jsou boxspringové postele nejen již řadu let velmi oblíbená v luxusních hotelech po celém světě, ale i u nás si stále získávají na popularitě.

nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl