LANO | Dětské postele, patrové postele, nízké patrové postele

Matrace – komfort vašeho spánku

Každý člověk pro své zdraví by měl spát přibližně 8 hodin denně. To znamená, že asi 1/3 našeho života trávíme spánkem. Spánek má regenerační účinky a je nezbytný pro organismus. Klidný spánek bez napětí a nepohodlí je nesmírně důležitý pro naše zdraví. Proto jsou tak důležité správné podmínky pro spánek: pohodlná postel a v ní dokonale přizpůsobený matraci. Jejich zajištění je nutné od prvních dnů života.

Nabízejíc vynikající postele, víme, že nejsou kompletní, pokud nejsou vybaveny odpovídajícími matracemi. Proto jsme se postarali o poskytnutí bohatého výběru matrací různých typů, které jsou určeny pro dětské postýlky, děti, mládež i dospělé. Různé materiály a jejich promyšlená kombinace umožňují získat unikátní, pohodlné a trvanlivé matrace.

Dbáme na vysokou kvalitu nabízených produktů, vybíráme pouze nejlepší materiály. Polyuretanová pěna, latex, kokos, kapesní a bonelové pružiny, stejně jako moderní termoelastická pěna, jsou velmi praktické a hygienické, poskytují odpovídající podporu a komfort spánku.

Výběr tvrdosti matrace

Mimo osobních preferencí je třeba zvážit další aspekty při výběru tvrdosti matrace. Můžete vzít v úvahu svou stávající matraci a posoudit, zda se ráno probouzíte uvolnění, bez bolesti a plní energie. Pokud ano, je vhodné vybrat novou matraci s podobnými vlastnostmi. Navíc je důležitý lékařský doporučení a zdravotní hlediska.

Tvrdé matrace jsou vhodné pro těžší osoby a také mladé lidi, kteří nemají problémy s páteří. Střední tvrdost je nejvíce univerzální a bude pohodlná pro většinu lidí. Starší osoby a ty, které trpí potížemi s páteří nebo kyčlemi, by měly zvolit měkké matrace. Pro ty, kteří potřebují dobré přizpůsobení tělu, ale preferují tvrdší matrace, je zajímavou volbou paměťová pěna.

Matrace ve službě zdraví

Podpora páteře a uvolnění svalů během spánku není jedinou zdravotní funkcí matrace. Během spánku je důležitá také správná termoregulace. Kůže musí dýchat, aby nedošlo k přehřátí a pocení těla. Přehřátý organismus se během spánku neobnoví správně. Matrace dobré kvality, jak pro děti, tak pro dospělé, zajišťují dobrou cirkulaci vzduchu a jsou vybaveny prodyšnými povlaky. Hygienu, hypoalergenitu a bezpečnost zajistí možnost praní povlaků v pračce při teplotě minimálně 60˚C.

Široký výběr komfortních matrací

Naše nabídka zahrnuje široký výběr vynikajících matrací určených pro děti, mládež a dospělé s různým uspořádáním vrstev, rozměry a tvrdostí. Pěna je ekonomickým a základním řešením, které poskytuje pohodlný a klidný spánek. Používáme pouze pokročilou polyuretanovou pěnu: vysokoelastickou a prodyšnou. Pružiny jsou odolné a spolehlivé. Latex je znám svou výbornou bodovou elasticitou, což znamená, že nepřenáší vibrace a přizpůsobuje se tvaru těla. Termoelastická pěna je vrstvou, která poskytuje vynikající podporu přesně tam, kde je to potřeba.

Většina našich modelů je dvoustranná, což znamená, že obě strany jsou použitelné. Některé z nich mají různou tvrdost na obou stranách. V této kategorii si určitě každý najde matraci ideální pro sebe a své blízké, přizpůsobenou podle potřeb, finančních možností a velikosti postele. K každému modelu postele, který nabízíme, lze vybrat pohodlnou, vysoké kvality matraci.

Abyste vyřešili veškeré pochybnosti, pečlivě jsme popisovali každou z našich matrací, takže si můžete přečíst jejich parametry a vlastnosti. Doufáme, že tak různorodá nabídka vám umožní najít to, co hledáte, a vaše volba bude přesně trefou do černého. Pokud máte nějaké pochybnosti, kontaktujte nás, společně najdeme pro vás ideální řešení!

Jakou matraci si vybrat?

Pružinové matrace

Pružinové matrace jsou nejběžněji voleným typem matrací v Polsku. Vyznačují se vynikající odolností proti deformacím a pohodlím. Jsou pružné, zvládají různou váhu těla a tlumí hluky spojené s měnící se polohou během spánku. Hledejte matraci s co největším počtem pružin na m², což zaručuje více stabilních bodů podpory. Pružinové matrace jsou k dispozici v několika typech, aby si každý mohl vybrat ten, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám.

Matrace s bonelovými pružinami

Jsou složeny z jednotlivých pružin inovativního tvaru, které nemají kapsy. Nicméně u bonelových matrací jsou všechny pružiny vzájemně nezávislé, což je důvodem, proč jsou zvláště doporučovány pro jednolůžkové postele.

Matrace s kapslovými pružinami

V tomto typu matrace je každá pružina umístěna v vlastní kapse. Navíc mají stejný průměr a spirální tvar. Co to znamená v praxi? Každá pružina pracuje nezávisle na ostatních, což znamená, že kapslové matrace jsou zvláště doporučovány pro páry, protože pohyby spícího partnera vedle v posteli nejsou cítit.

Matrace s multipocketovými pružinami

Toto "vylepšená" verze matrace s kapslovými pružinami, ale s větším množstvím pružin (každá umístěna samostatně). Tento typ matrace se dokonale přizpůsobuje křivkám a poloze těla, umožňující spícímu plné uvolnění a regeneraci. Matrace typu multipocket je skutečným záchranou pro svaly, protože je odlehčuje a nevyžaduje od nich práci k udržení těla v správné a pohodlné poloze.

Pěnové matrace

Po léta si udržují neklesající popularitu. To je mimo jiné díky tomu, že se dokonale přizpůsobují tvaru těla a poskytují pocit správné podpory postavy během spánku. Dříve považovány za ne příliš vhodnou volbu kvůli nedostatečné podpoře páteře. Nicméně současné pěnové matrace jsou postaveny na nových technologiích a inovativním plnění, což umožňuje si je užívat bez obav o svou páteř a zdraví. Na jejich stranu hraje také atraktivní cena a dostupnost v několika možnostech. Navíc jsou skvělou volbou pro ty, kteří rádi spí v teple, protože pěna obklopuje tělo a generuje mnoho tepla. Jak však nepřeplatit, při zachování matrace dobré kvality? Vyberte si takovou, která je vyrobena z materiálu vhodného právě pro vás.

Termoelastické pěnové matrace

Tento typ se objevuje nejčastěji u dětských a mládežnických matrací, ale také ve verzích pro dospělé. Poskytuje optimální podporu všech oblastí těla, což pomáhá zabránit bolestem zad, včetně bederní a krční části páteře.

Pěnovo-lateXové matrace

Velmi pružný a přizpůsobivý typ pěnové matrace. Umožňuje volný proud krve díky poskytování správné podpory a snížení tlaku. Skvělý pro nemocné lidi, kteří potřebují ležet neustále, s proleženinami. Ale také pro všechny ty, kteří mají problémy s páteří. Je to také vynikající a nejlepší volba pro alergiky. LateX je antiseptický materiál, od kterého jsou plísně a bakterie drženy na odstupu - je tedy hygienický. Patří mezi materiály zvláště odolné a odolné proti opotřebení.

Kokosové matrace

Jsou nejvíce přirozenou a ekologickou verzí matrace. Skládají se z vrstvy vyrobené z kokosového vlákna, kterou obvykle spojují také s pěnou nebo pružinami. Kokosová matrace je skvělou volbou pro alergiky a lidi s citlivou a jemnou pokožkou. To díky hypoalergenním vlastnostem kokosu. Bude to také skvělá volba pro ty, kteří trpí nadměrným pocením, protože kokosové vlákno ho absorbuje. Aby však taková matrace zůstala svěží, je třeba ji pravidelně větrat.

Premium matrace

Co odlišuje premium matrace od ostatních? Především použité materiály nejvyšší kvality a komponenty, zručné a dokonale sladěné kombinace jejich vrstev a často také zónování, což znamená podporu v klíčových místech. Pokud tedy očekáváte od matrace něco více, máte jedinečné potřeby a žádný z dosavadních vás nepřesvědčil, sekce premium bude pro vás ideální.

Na co se zaměřit při výběru matrace pro sebe?

Materiál, ze kterého je matrace vyrobena

Po seznámení se s výše uvedenými popisy se možná vyjasnilo, který z nich bude pro vás nejlepší. Pamatujte však, že často materac se skládá z několika vrstev, které mohou ovlivnit pohodlí užívání, tvrdost, prodyšnost atd. Proto pečlivě přečtěte popis matrace, která vás zajímá, a pokud nevíte, zda bude pro vás vhodná, nebo pokud váháte mezi několika modely, kontaktujte nás. Naši poradci rádi poradí a rozptýlí pochybnosti.

Tvrdost matrace

Měla by se vybírat nejen podle osobních preferencí a pohodlí, ale také podle váhy osoby, která bude používat matraci. Pokud máte nadváhu, vyberte takovou s tvrdostí minimálně H3 nebo dokonce H4. Řiďte se také maximální nosností daného modelu, často popsanou výrobcem.

Jaký matrac vybrat pro páry?

Pokud spíte s partnerem, který má úplně jiné preference co do matrace, nic nebrání koupit 2 samostatné, jednotlivé modely s různými parametry. Stačí dobrý rošt postele, aby se matrace nerozezdívaly. Pokud se toho však obáváte, je možnost položit na vrch tenký matrací návlek. Díky takovému řešení nemusíte jít na kompromis a spát na nepohodlném povrchu.

Jak sladit matraci s roštem postele?

je dobré mít na paměti, že ne každý typ matrace bude ladit se všemi rošty. Špatný výběr může ovlivnit její vlastnosti, deformace a rychlejší opotřebení. Např. pěnové matrace se nehodí na tuhé rošty, protože to ovlivňuje jejich tvar a menší pohodlí spaní. Vždy sladěte matraci s roštem a naopak.

Potahy na matrace

Stojí za to koupit matraci s odepínacím potahem, který lze kdykoliv vyprat. To je zárukou hygieny, čistoty a pohodlí užívání.

poznejte nás lépe
popis záhybu
nahoru
Subregion neexistuje
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium